Сподели

Търсене на имоти

Първата седмица на януари белязана от бум в търсенето на недвижими имоти в Испания

Броят на британците, търсещи недвижими имоти в Испания за свой втори дом, се е покачил значително през първата седмица на януари 2021 г., тъй като повече семейства са насочили поглед към европейската държава, оставайки затворени вкъщи. Компанията за недвижими имоти „Taylor Wimpey Espana“ е установила, че интересът към испанските имоти се е увеличил с 39% за разглеждания период в сравнение с първата януарска седмица на 2020 г. Купувачите сега използват виртуални обиколки, за да разгледат мечтаните имоти в райони като Аликанте, Малора и Коста Бланка, предава „Daily Mail“. Новината за този ръст в интереса на британците идва въпреки ограниченията за пътуване, които влязоха в сила на 1 януари и обстоятелството, че ще могат да прекарват най-много 90 дни наведнъж, 2 пъти в годината, в Испания или друга европейска държава, след Brexit. Хората, коит превишат този тримесечен срок, ще бъдат изправени пред заплаха от глоба или дори може да им бъде забранено влизането в Шенгенската зона за пътуване на ЕС.
 
Въпреки допълнителните препятствия, възникнали след Brexit, агенти от „Taylor Wimpey Espana“ съобщават, че интересът и от други европейски страни също нараства, като посетителите в мрежата от Германия са се увеличили с 51%, а тези от Белгия с 44%. С 15% са се повишили и местните посетители на сайтове за недвижими имоти. Марк Причард, директор продажби и маркетинг на компанията е коментирал, че въпреки социалната изолация, наложена в Обединеното кралство, Германия и Франция, хората продължават да мечтаят за второ жилище в Испания, което е видно от поръчките, направени по време на този престой у дома.

Недвижими имоти в Испания от базата на domaza.bg
 
По наблюдения на експерти, както континенталната част на Испания, така и Майорка са най-популярните места за закупуване на втори дом, а комбинацията от достъпност и слънчева светлина, която Коста Бланка доставя, отдавна е предпочитана от британските купувачи. Около 500 000 граждани на Великобритания в момента притежават ваканционно жилище някъде в Европа, но всеки, който сега иска да остане в държава от ЕС за повече от три месеца, вероятно ще трябва да кандидатства за виза. В тази връзка, много хора призовават правилата да бъдат променени така, че да позволят непрекъснато ползване на тези 90-дневни разпределения т.е., ако някой пожелае, да може да остане непрекъснато 6 месеца. През ноември, Дейвид Йънг, създателят на предизборната група „180 дни в Гърция“ за борба с новите правила, е призовал за паритет. Неговият аргумент е, че много британци, подобно на него, разпределят живота си между две държави, но след Brexit това ще стане изключително трудно, освен ако не се кандидатства за пълно пребиваване в страната от ЕС, където са закупили имота си, плащат данъци там и губят осигуряването си на NHS у дома.

Domaza - Недвижими имоти



По-стари новини